Drużynowe Mistrzostwa Dolnego Śląska w wędkarstwie spinningowym.

Relacja z zawodów spinningowych w Mietkowie na, których nasze koło reprezentowały dwie ekipy.

Powiadom znajomego:

Dnia 14.09.2014 r. na zbiorniku zaporowym w Mietkowie odbyły się Mistrzostwa Dolnego Śląska w wędkarstwie spinningowym. Udział w zawodach brały dwuosobowe ekipy z jednego koła lub klubu łowiące z łódek. Do godziny 6.00 potwierdzenie udziału w zawodach, następnie krótka odprawa, czekanie na sygnał i ruszamy do rywalizacji. Nasze koło reprezentowały dwie ekipy w składach:

1. Tomasz Nowak/Piotr Stojowski,
  2. Andrzej Król/Dobrowolski Z.

Przed startem nasze ekipy wymieniły się sugestiami odnośnie łowiska. Po sygnale, każdy ruszył w upatrzone wcześniej stanowiska. Siedmiogodzinna tura pozwoliła naszym zawodnikom  złowić wiele ryb, jednak podniesiony na 20 cm wymiar okonia spowodował, że ostatecznie pierwsza ekipa naszego koła punktowała ośmioma okoniami,a druga ekipa sześcioma okoniami. Do ostatecznego wyniku przyczyniła się głównie mała znajomość łowiska, jednak nasi zawodnicy wiedząc o tym planują wiele treningów na tej rybnej wodzie. Ostatecznie Tomasz Nowak/Piotr Stojowski zajęli 11. miejsce z wynikiem 960 pkt, a Andrzej Król/Dobrowolski Z. zajęli 12. miejsce z wynikiem 880 pkt. Warto tu, również wspomnieć o zwycięzcach tych zawodów, a mianowicie o ekipie z Wrocławia w składzie Daniel Junik/Wieczorek Tomasz. Ich niesamowity rezultat 12 350 pkt. to wynik 85. okoni w przedziale 20-45 cm i szczupaka 51 cm. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom za świetny wynik i naszym ekipom za udział w zawodach rangi wojewódzkiej. Zapraszamy, również do liczniejszego reprezentowania naszego koła. Informacje o zawodach otwartych będziemy starać się udostępniać w sklepie wędkarskim Bass przy ul. Pocztowej 1 w Strzelinie.