Relacja z nocnych zawodów gruntowych

W dniach 15-16.07. na górnym stawie w Białym Kościele odbyły się nocne gruntowe zawody. Na starcie stawiło się 41 zawodników w tym 9 juniorów. Losowanie odbyło się o godz. 18:00, po którym zawodnicy udali sie na swoje stanowiska. Rywalizacja zaczęła się o godz. 19:30 i trwała do godz. 9:00 dnia następnego. Podczas rywalizacji około godz. 22:00 ogranizatorzy rozniesli zawodnikom na stanowiska ciepły poczęstunek i  napoje regeneracyjne. W niedzielę o godz. 9:00 po zakończeniu zawodów sędziowie przystąpili do ważenia ryb i podliczania punktów. W kategorii junior zwyciężył Szymon Zarewicz łowiąc 6,240 kg, drugi był Patryk Kozak z wynikiem 6,020 kg, a na trzecim miejscu uplasował się Grzegorz Kargul z wynikiem 4,450 kg. W kategorii senior, najwięcej złowił Jacek Przygocki 23,910  kg, drugi z  wnikiem 13,660 był Jerzy Skibiński, natomiast trzecie miejsce z wynikiem 12,730 zajął Sebastian Natkaniec. Łącznie zawodnicy złowili 179,75 kg ryb, głównie leszcze krąpie i karpie. Oczywiście jak zawsze po zawodach na uczestników czekł ciepły poczestunek oraz napoje. Prezes Koła zwycięzcom wręczył puchary i nagrody oraz zaprosił na kolejne zawody.